خانه - آلانیا - بهترین ساحل آلانیا
بهترین ساحل آلانیا

بهترین ساحل آلانیا

آلانیا از شهرهای کهن جنوب کشور ترکیه است که در شمال آن کوه های توروس و در جنوب آن دریای مدیترانه قرار دارد. در سال های اخیر این شهر به تفریحگاهی تابستانه و زمستانی صیفی و شتوی تبدل شده و رشد و صعود و تنزل کثرت کرده به طوری که غوغا آن در فصل صیف و زمستان حدود ۲۵۰۰۰۰ نفر می شود. آلانیا در ۱۳۵ کیلومتری شرق آنتالیا واقع شده و از شهرهای خوش آب و هوای ترکیه است که جذبه های گردش جهانگردی فراوانی دارد. در ادامه در مطلب آلانیا در مورد بهترین ساحل آلانیا بیشتر صحبت می کنیم.

بهترین ساحل آلانیا

آلانیا تموز هایی گرم با آب و هوای ملایم مدیترانه‌ای دارد و زمستان‌های آن بارانی و بران است. بارش باران در این شهر در فصل شتا همبستگی و اختلاف می افتد و تموز های آن آزگار و گرم و خشک است. رشته کوه های توروس در کنار دریا باعث می شود شهر گاهی مه آلود باشد. به دلیل هوای بی حرکت آلانیا، طبق معمول بارش برف در آن همبستگی و اختلاف نمی افتد اما در تموز به کوه های توروس که نگاه می کنید برفی هستند.

جاذبه های آلانیا

قلعه آلانیا : از قلعه های قرون وسطی ای است که در شهر جنوبی ترکیه، آلانیا قرار دارد. بعد از فتح شهر در سال ۱۲۲۰ ، اکثر این قلعه به اجازه پادشاهی سلجوقی در قرن ۱۳ آفریننده شد. این قلعه را بر روی آوار های قلعه رومی دوره بیزانس ایجاد کردند. در دوره عثمانی این قلعه از حالت دفاعی خارج شد و در طول قرن نوزدهم ویلاهای وفور و کمی را در داخل دیوارهای این قلعه ساختند که این ساختمان ها امروز تبدیل به موزه شده اند. برای رفتن به قلعه ای که رو به دریا است باید بلیط تهیه کنید اما بسیار جاهایی که در داخل خاربست های قلعه وجود دارند به روی عموم باز هستند.

بهترین ساحل آلانیا

این قلعه در فراز ۲۵۰ متری شبه جزیره صخره ای قرار دارد و کمی به سمت دریای مدیترانه پیش رفتگی دارد به طوری که دریا، قلعه را از سه طرف نگهداری می کند.قلعه آلانیابرج سرخ : از برج های کهن شهر آلانیا است. این بنا به عنوان نماد شهر در نظر نژند می شود و حتی بر روی پرچم شهر هم قرار دارد. کار ساخت این برج در سرآغاز ملکت علاءالدین کیقباد، از امپراطور های سلجوقیان روم، شروع و در سال ۱۲۲۶ به منتها رسید. سلطان، برای کامل شدن این بنا بنیادگر ماهر سوری به نام ابو علی رها را به آلانیا آورد.  این برج هشت ضلعی که با آجرهای قرمز آفریده شده از محل ساخت کشتی ها مراقبت می کند. نام این برج از آجرهای قرمزی آمده که برای ساخت آن مصرف شده است.

این برج ۳۳ متر ارتفاع  و ۱۲٫۵ متر عرض دارد و به نشانی یکی از تاپ :صفت عالی سرمشق های معماری نظامی قرون وسطی باقی تتمه است.برج سرخغار داملاتاش: غار داملاتاش در غرب قلعه آلانیا در سواحل دریای مدیترانه قرار دارد. وهن آسیب آن تا مرکز شهر آلانیا ۳ و تا آنتالیا ۱۲۴ کیلومتر است. حق الورود این غار در برابر ساحل قرار دارد. در سال ۱۹۴۸ این غار به صورت کاملا تصادفتصادف s در طی ساخت بندر آلانیا کشف شد و بعد از تحقیقاتی که زمین شناسان بر روی آن به کاربستن دادند به روی عموم باز شد.

بهترین ساحل آلانیا

مردم گروش دارند که بودن در این غار مشکلات تنفسی و آسم را علاج می کند و بسیار کسانی که در فاتحه از این غار ملاقات می کردند کسانی بودند که از بلا آسم رنج می بردند. در سال ۲۰۱۰ بلدیه آلانیا در گزارشی افشا کرد که در عرض ۷ ماه ۱۱۴ هزار توریست از این غار معاینه بررسی کردند که از این مرتبه ۲۱۰۰ نفر مبتلا به بلا آسم بودند. در سال ۲۰۱۴ ، پایه کسان دیدار کننده گرفتار به آسم به ۴ هزار نفر رسید. برای شفادادن آسم، کسان به مدت ۲۱ روز، هر روز از ساعت ۶ تا ۱۰ صبح در غار می مانند.

مطلب پیشنهادی

معرفی شهر آلانیا (Alanya) و جاذبه های گردشگری آن

آلانیا (Alanya) شهری ساحلی و تاریخی در ۱۳۵ کیلومتری شهر آنتالیا در کشور ترکیه است. در این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *