خانه - آنکارا - جاهای دیدنی آنکارا - برج آتاکوله آنکارا (Atakule Tower Ankara)
برج آتاکوله آنکارا

برج آتاکوله آنکارا (Atakule Tower Ankara)

برج آتاکوله آنکارا (Atakule Tower Ankara) به گفته مردم محلی، یکی از باید دیدهای آنکاراست. این برج ۱۲۵ متری (۴۱۰ فوت) که نماد شهر آنکارا شهر آنکاراست، در مرکز شهر، در منطقه Cankaya قرار دارد. این منطقه بالای یک تپه است، بنابراین در هرجایی از شهر که باشید، برج نمایان است. این برج بهترین مکان برای تماشای آنکارا چه در روز و چه در شب است.

ساخت این برج که از مهمترین جاهای دیدنی آنکارا به شمار می رود، در سال ۱۹۸۷ میلادی شروع و در ۱۹۸۹ به اتمام رسید. این برج طراحی معمار Ragıp Buluç است و در سال ۱۹۹۰ توسط تورگوت اوزال ، رئیس جمهور وقت ترکیه افتتاح گردید.

برج آتاکوله آنکارا
برج آتاکوله آنکارا

در تاریخ ۱۳ اکتبر سال ۱۹۸۹ در طبقات پایینی برج، مرکز خریدی افتتاح شد. این مرکز اولین بازار مدرن آنکارا به شمار میرفت. بعدها به علت افزایش رقبا و تعداد مراکز خرید مدرن و عدم استقبال مردم، این بازار بسته شد. آن مرکز خرید در حال حاضر تخریب شده و به عنوان یک مرکز سبک خرید معاصر بازسازی شده است. کل مرکز خرید ۵ طبقه میباشد و دارای تعدادی رستوران و کافه تریا نیز میباشد. این برج از مراکز خرید آنکارا به شمار می رود.

برج آتاکوله آنکارا
برج آتاکوله آنکارا

در بالای برج آتاکوله آنکارا یک رستوران گردان با تراس بزرگ قرار گرفته است و به شما این امکان را می دهد تا علاوه بر صرف غذا از منظره شهر انکارا ترکیه لذت ببرید. خوردن غذا و نمایشی ۳۶۰ درجه از آنکارا برای گردشگران تور ترکیه بسیار جذاب خواهد بود. تفریحاتی چون پرش با چتر از بالای برج از جاذبه های دیگر این شهر است. پارک گیاه شناسی آنکارا ، که یکی از جاذبه های محبوب می باشد، در مجاورت برج قرار دارد.

اگر در سفرتان خودرو به همراه دارید، می توانید خودرو را در پارکینگ زیرزمینی گذاشته و با آسانسور به بالای برج بروید. حداکثر ۲۰ دقیقه وقت دارید برای تماشای نمای پانوراما از آنکارا. دوربین های دوچشمی پانوراما برای بررسی دقیق تر وجود دارند ولی برای استفاده از آنها نیاز به سکه دارید. گفتنی است که برای رفتن به بالای برج باید ورودی پرداخت کنید.

برج آتاکوله آنکارا
برج آتاکوله آنکارا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *