خانه - آنتالیا - جاهای دیدنی آنتالیا - بهترین مکان های مناسب برای غواصی در ترکیه
بهترین مکان های مناسب برای غواصی در ترکیه

بهترین مکان های مناسب برای غواصی در ترکیه

رای بعضی از آدم ها تعیش بدون هیجان، تکراری و خسته کننده کننده است آن ها کوله بار سفر می بندند تا راهی دنیای رنج و ماجراجویی شوند و با فوران آدرنالین روحی تازه در کالبد خوش زیستن خود بدمند. یکی از بلوز بی آستین نقاط دنیا برای ماجراجویی ترکیه و یکی از قلق انگیز ترین حادثه جویی ها غوطه وری است. گردشگران زاید خودشان را به ولایت ها و جای ها نواحی ساحلی ترکیه می رسانند تا حادثه جویی مهیجی را از سر بگذرانند: غواصی. اما چه چیزی دنیای آبی ترکیه را مهیج می کند؟ ماهی های متنوع، کشتی شکسته های باستانی مربوط به تاریخ مهم و حتماً صخره های مرجانی، ترکیه را به مقصدی ایده آل برای تعمق تغییر کرده است. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی آنتالیا در مورد بهترین مکان های مناسب برای غواصی در ترکیه بیشتر می گوییم.

بهترین مکان های مناسب برای غواصی در ترکیه

آنتالیا

آنتالیا از مقصدها ساحلی یار تابستانی با شروع فصل گرما مملوء از گردشگرانی می شود که برای سر کردن تابستانه و زمستانی صیفی و شتوی به یاد محکم خودشان را به این شهر رسانده اند. دریای مدیترانه نه فقط با چشم اندازهای ساحلی جذابش گردشگران را مرده گمشده می کند بلکه دنیای زیر آب آن هم چشم نواز و تماشایی ست. سایت های تفکر آنتالیا آنقدر جذابند که همچون آکواریومی شکیل و زشت به نظر می آیند برای همین هم هست که در این شهر دبیرستان های غوطه بازی اضافی برپا شده  تا گردشگران را به آرزوی شنا در دریا و تماشای مخلوقات آبزی دریا برسانند.

مرسین

باز هم دریای مدیترانه و باز هم دنیوی رویایی!  آب های تمیز و شفاف یکی از عوامل شایعه این ناحیه است اما چیزی که مرسین را تا این حد در قلب ماجراجویان جا کرده یک کشتی باری غرق شده در گوشه ای از آداک دانا است. مرتبه اضافی از سایت های غوطه بازی مرسین در پیرامون خط ساحلی تاشوجو جای غمناک اند پس مراد می کنیم این منطقه را هم از دست ندهید.

بهترین مکان های مناسب برای غواصی در ترکیه

کاس

اگر بخواهیم اسم یکی از کامل بلوز رکابی منطقه ها را برای تامل در ترکیه بیاوریم بدون شک یکی از گرینه ها کاس است؛ اثر هایی که این نمونه و غیراستاندارد نام را برای سایت های ژرف پیمایی این منطقه به رهاورد آورده کیفیت منحصربفرد این منطقه است. برای کشف گونه های نوع به نوع و همگون دریازی و بری به محیط شهر کالکان بروید و برای تماشای ابر های دریایی و مرجان ها راهی ساحل پاتارا شوید چون مطمئنا مرحوم پرسپکتیو شگفت تحریک می شوید.

کمر

یکی دیگر از جانان ترین مقصدها سیر ترکیه کمر است جایی با منظره ها نهادین شگفت انگیز که گردشگران زاید دارد کافیست یک بار به این منطقه بروید تا ببینید مقصودها سیاحت ترکیه فقط در شهرهایی مثل آنتالیا، تاستانبول و کوش آداسی کوتاهی اکتفا نشده است. دوست دارید ژرف پیمایی را آروین کنید؟ پس حتما دیدن ددان براز مثل سفره ماهی خالدار هم یکی از آرزوهایتان است، اگر این طور است منطقه تکیروا (Tekirova) و جزایر پیرامونش شما را به این آرزو می رساند. یکی از مهیج ترین بخش های غواصی، رفتن به درون غارهای زیرآبی ست که مسلماً این امکان در هر جایی مهیا نیست اما کمر از این امکان خاص هم بهره مند است.

بهترین مکان های مناسب برای غواصی در ترکیه

موغله

نه فقط دریای مدیترانه بلکه دریای اژه هم دهری منقش و جوراجور دارد پس بی جهت نیست که اسم ترکیه به آدرس مقصدی ایده آل برای غوطه وری بر سر زبان ها افتاده است. استان موغله که در کنار دریای اژه قرار دارد با دلفین ها و کوسه ها فضایی مهیج و سوا را برای غواصی در ترکیه به وجود آورده است در پیرامون ناحیه مارماریس ۵۲ سایت ستوده و جذاب برای لذت بردن از بناهای نوین و به زیر آب رفته وجود دارد.

چاناق ‌قلعه

اما سایت های تفکر در ترکیه فقط بی انتها به دریای مدیترانه یا دریا اژه نیست؛ ترکیه دریای ناراحتی انگیز دیگری هم برای غوطه وری دارد: دریای مرمر. اگر می خواهید بدون اینکه از استانبول فاصله ی زیادی بگیرید غواصی را آروین کنید به چاناق قلعه بروید، جایی که فاصله ی کمش تا استانبول ناموری و بی نشانی زاید را برای آن به تحفه آورده است. یکی از ویژگی های منحصربفرد سایت های تفکر این نقطه اسقاط و سالم های قدیمی ست که در زیر آب جا خوش کرده اند. در جزیار گوکچه آدا و بوزچا آدا نه فقط امکانات خوب بلکه گونه های گیاهی و حیوانی و انسانی یکسان و همینطور بقایای تاریخی مازاد یدکی وجود دارند.

مطلب پیشنهادی

حمام رومی‌ها آنتالیا

حمام رومی‌ها آنتالیا یکی از مکان‌های دیدنی آنتالیا که در شرق منطقه سیده دش و در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *