خانه - آنتالیا - سواحل رویایی کشور ترکیه

سواحل رویایی کشور ترکیه

ترکیه یک سرزمین رویایی می باشد و مهم ترین و زیبا ترین دیدنی این کشور را میتوان سواحل رویایی کشور ترکیه دانست. در این پست به برسی ویژگی های بسیار خاص این مورد خواهیم پرداخت تا شما نیز بتوانید با کمک این پست از وبسایت تور ترکیه این موارد را بشناسید.

ترکیه کشوری با چهار دریا که با نام رسمی آن جمهوری ترکیه است سرزمینی اوراسیایی که قسمت بزرگی از آن یعنی آسیای کوچک یا آناتولی در منطقه خاورمیانه و جنوب غرب آسیا قرار دارد و نیز قسمت کوچکی که تراکیه نامیده می شود در در جنوب شرق اروپا در منطقه بالکان است.

 

سواحل زیبای ترکیه

 

ترکیه کشوری با چهار دریا، یکی از کشورهای هم کوچه مقیم حرم ماست که از جانب شرق با کشورمان و جمهوری آذربایجان، گرجستان و ارمنستان، بازهم در جنوب شرقی با عراق و سوریه و در بخش اروپایی خود با بلغارستان و یونان مرز مشترک دارد. علاوه بر آن این کشور با دریای سیاه و دو دریای کوچک اژه و مرمره و نیز دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگهٔ مهم و حساس بسفر و داردانل هم در دسترس و اصالت این کشور است. وسعت ترکیه ۷۸۳۵۶۲ کیلومتر مربع است که در این گستره جمعیتی حدود ۷۷ میلیون تن را جای داده است.

این حوزه کوهستانی تقریبا پرباران است و از نظر ظاهر شبیه یک چهارضلعی است. با توجه محل جغرافیایی ترکیه کشوری با چهار دریا و قرار گرفتن این کشوردر منطقه ای حساس سبب شده نقش راهبردی در منطقه ایفا کند و از این منظر از جایگاه خوبی بهره مند باشد. آب و هوای ترکیه کشوری با چهار دریا جلگه‌ای و مناسب است و بواسطه اماکن گردش جهانگردی متنوع و زیاد آن یکی از قطب های گردشگری بویژه برای ایرانیان است.

ترکی استانبولی زبان رسمی مردم ترکیه کشوری با چهار دریا است. در تاریخ ترکیه پادشاهی عثمانی طی چند قرن بر قسمت های بزرگی از جنوب شرقی اروپا و خاورمیانه تسلط داشت. جاذبه ها و شهرهای دیدنی ترکیه کشوری با چهار دریا بسیار زیاد است اما از آثار و جاذبه های یکی از شهرهای بااهمیت به یاد ماندنی ترکیه یعنی استانبول می توان به این موارد اشاره کرد: برج گالاتا استانبول ترکیه، موزه و نو شناسی شهر استانبول، کلیسای چورا، کلیسای آب انبار، کاخ دلمه ‌باغچه، مسجد سلیمانیه، بازار بزرگ ترکیه سرای توپقاپی، مسجد آبی، ایاصوفیه و…. این ویدیوی زیبا شما را با این کشور بیشتر آشنا می کند.

 

سواحل زیبای ترکیه

 

به نظر افراد زیادی یکی از عجیب ترین کشورهای جهان، کشور ترکیه است. این کشور وسیع، از غرب تا شرق‌اش آنقدر تنوع، جاذبه و گاز پینه دارد که اگر بخواهید هر ماه هم سفری به آن داشته باشید، باز هم جای جدیدی را پیش روی خود خواهید دید. یکی از این شهرهایی که اگر عکس هایش را ببینید، هرگز فکر نمی کنید که در اینجا باشد، ترابزون ترکیه است. این شهر در کنار دریای سیاه قرار گرفته است.

طبیعت بی نظیر ترابزون ترکیه یکی از جاذبه های اصلی آن محسوب می شود. خانه هایی که در کنار آب قرار گرفته اند، کوهستان های طراوت که اطراف شهر را پوشانده اند و هر چیزی که از یک فضای طبیعی فوق العاده در ذهنتان تجسم کنید را در این شهر می بینید. در ابتدای فیلم جاذبه های شهری برای شما آمده است. دیدنی هایی مثل استادیوم، جاده های ساحلی و … را مشاهده می کنید. اما هرچه جلوتر می رویم، خرمی این شهر بیشتر می شود. آبشارهای حیرت انگیز و صخره هایی که در ادامه برایتان نمایش داده می شود، حال و هوایتان را عوض خواهند کرد.

 

ساحل های گردشگری ترکیه

 

این شهر که فاصله چندانی هم با مرزهای ایران ندارد، یکی از مقصدهای کمتر شنیده شده در ترکیه است. همین موضوع هم دلیل خوبی است که پی به بکر بودن جاذبه ها و طبیعت خیره کننده آن ببرید. در ادامه همراه با باشید تا با هم به تماشای فیلمی متحول کننده از ترابزون ترکیه بنشینیم.

 

مطلب پیشنهادی

آشنایی با پایتخت کشور ترکیه

آشنایی با پایتخت کشور ترکیه

به گزارش بازرگانی، آنتالیا از نظر زیرساخت های گردشگری و تفریحی افزون رخیص بوده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *