خانه - بدروم - تور بدروم - قلعه بدروم (Bodrum Castle)

قلعه بدروم (Bodrum Castle)

قلعه بدروم (Bodrum Castle) در جنوب غربی ترکیه در شهر بدروم واقع شده است. این قلعه توسط تیمارگر شوالیه ساخته شد و به همین دلیل به نام قلعه سنت پیترز هم معروف است. این قلعه در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده است و می توانید در تور ترکیه که به مقصد این شهر برگزار می شود از آن دیدن کنید.

قلعه بدروم
قلعه بدروم

مساحت قلعه بدروم که از جاهای دیدنی بدروم به شمار می رود، حدود ۳۰هزار متر مربع بوده و دارای ۵ برج است که با نام های برج های فرانسوی، انگلیسی، ایتالیایی، آلمانی و نیز برج مار شناخته می شوند. در هنگام ساخت این قلعه سنگهای آرامگاه Mau solos در دیوارهای قلعه مورد استفاده قرار گرفته است. در دوران عثمانی با اضافه کردن یک مناره به کلیسای داخل آن به یک مسجد در بدروم تبدیل گردیده است. همچنین یک حمام کوچک ترک نیز ساخته شده است. این قلعه که در سال ۱۵۹۵ بعنوان زندان مورد استفاده قرار می گرفت.

قلعه بدروم
قلعه بدروم

این قلعه که در سال ۱۵۹۵ به عنوان زندان مورد استفاده قرار می گرفت امروزه به صورت موزه در آمده است. موزه باستان شناسی زیر آب بدروم در این قلعه تاریخی ساخته شده است و بسیاری از یافته های باستانشناسی زیر آب در شهر بدروم در این موزه به نمایش در آمده است.

قلعه بدروم
قلعه بدروم

مطلب پیشنهادی

رستوران های بدروم

رستوران های بدروم

شهر ساحلی و زیبای بدروم با زیبایی های با شکوه خود به یکی از قطب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *