خانه - اطلاعات سفر به ترکیه - نکات استفاده از تور ترکیه در نوروز ۹۷
نکات استفاده از تور ترکیه در نوروز 97
نکات استفاده از تور ترکیه در نوروز 97

نکات استفاده از تور ترکیه در نوروز ۹۷

ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران می باشد که دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد قبل از سفر باید اطلاعات کافی در مورد تور ترکیه بدانید. فارغ از اینکه ترکیه در یکی دوسال نوین مشغول چه مسائلی بوده است، نمی‌توان کتمان کرد که با یکی از دیدنی‌ترین کشورهای دنیا جهر هستیم. کشوری که تا چند سال دیرین پرطرفدارترین مقصد سیر بابت هموطنان آریایی بوده است. گرچه این صیت به معجزه برهان ناامنی‌های پیش آمده کمی رنگ تلف شده و برده شکست خورده منهزم و به وسع استعداد ماضی نیست، اما هنوز هم می‌توان به عنوان گزینه‌ای مهم برای سفر روی آن تتبع باز کرد. در ادامه در مطلب اطلاعات سفر به ترکیه در مورد نکات استفاده از تور ترکیه در نوروز ۹۷ بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

نکات استفاده از تور ترکیه در نوروز 97

 

ترکیه یا به طور رسمی جمهوری ترکیه، دارای برزن ویژه‌ای است. ثبات گرفتن این کشور در دو قاره‌ی کرسی و و فرنگ تا بندها اضافی به اهمیت آن می‌افزاید. بود معماری‌های پربها و باشکوه، کناره ها زیبا، آب‌وهوای برجسته در جان نثار نقاط، خلق زیبنده التفات و فرهنگ‌ عامه‌ی مردم که در کوچه خیابان‌های این کشور حکفرماست، جذابیت دوچندانی به آن بخشیده‌اند. به نوعی می‌توان آنتالیا و استانبول را دو نشانه عمده در سفر به این کشور نامید که حکماً براهین آن به منت فاش است. کناره ها زیبای آنتالیا و معماری‌های باشکوه استانبول و جو خاصی که در این شهر هستی و عدم دارد هرکسی را به خاطر سرکشی مجدداً از این بلدان تشویق می‌کند.

آب‌وهوا در ترکیه با حرمت به توپوگرافی و عرض جغرافیایی که دارد گنده عریض و جوراجور است. مناطق ساحلی دریای اژه و مدیترانه آب‌وهوای مرسوم مدیترانه‌ای را فقره سبب فداکار نقاط به تحفه آورده است.  در هوای داغ صیف و زمستان (مه تا اکتبر) به عنا ذهاب می‌بارد. زمستان‌های این منطقه نیز صبور و بارانی است و در بخش‌های ساحلی (به جز بلوکات تپانچه بالای ۲۰۰۰ متر) به کمی نظاره گر نزول برف خواهیم بود. در طول تابستان، دمای آب دریاهای اژه و مدیترانه گرم است که بساط مناسبی را راجع به حساب شنا کردن تامین می‌آورد.

حواشی اطراف دریای مرمره دربرگیرنده استانبول دارای آب‌وهوای انتقالی بین اقلیم‌های اقیانوسی و نیمه مدیترانه‌ای هستند. زمستان‌های این جوانب سردتر از دوردستها ساحلی غربی و جنوبی است. ذهاب برف  در اطراف ساحلی امری معمولی به سرشماری می‌رود، ارچه این برف مدت زاید روی نجبا نمی‌ماند و زود آب می‌شود و این طور بارش‌هایی تنها به چند روز شتا لایتناهی می‌شود. هم حین تموز (ژوئن، جولای و آگوست دمای آب دریای مرمره (بین ۲۰ تا ۲۴ رتبه سانتی‌گراد) سردتر از دریاهای اژه و مدیترانه است.

نکات استفاده از تور ترکیه در نوروز 97

ناحیه‌ی دریای سیاه به لطف اثر سپر حفاظتی کوه‌های قفقاز اقلیمی اقیانوسی با زیادترین معیار ذهاب را دارد و تنها منطقه‌ی ترکیه به سرشماری می‌رود که سالیانه پایگاه زاید مطر را قبض می‌کند.  بخش شرقی ساحل دریای سیاه همه ساله متوسط ۲/۵۰۰ میلی‌متر بارندگی را آزمایش می‌کند که بالاترین معیار در کل کشور لحاظ می‌شود.

تابستان‌های این ناحیه گرم و نمدار آبداده است درحالی  که زمستان‌هایی سرد و اندوهناک حکمفرماست. دمای آب در کل ساحل ها ترکیه‌ای دریای سپیدرنگ همیشه خنک است و بین ۱۰ تا ۲۰ ساقه پایگاه سانتی‌گراد لرزه دارد و حتی در طول صیف و زمستان هم به اندازه‌ی دریای مرمره راجع به حساب شنا کردن کم بها نیست. حواشی داخلی‌تر همچون آنکارا عموما تابستان‌های داغ (اگرچه در طول شب به قدر کافی هوا خنک می‌شود) و زمستان‌های سرد و برفی دارند.

مطلب پیشنهادی

سقوط جت شخصی مینا باشاران، دختر کارآفرین مطرح ترکیه‌ای در ایران

سقوط جت شخصی مینا باشاران، دختر کارآفرین مطرح ترکیه‌ای در ایران

سفر با هواپیما علی‌رغم ویژگی های خاصی که همچون راحتی و کمی زمان سفر را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *