خانه - اطلاعات سفر به ترکیه - معرفی ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines)
Turkish Airlines

معرفی ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines)

یکی از مهم ترین خطوط هوایی دنیا، ترکیش ایرلاینز است که پروازهای زیادی را نیز به کشور ما دارد. در مقاله امروز قصد داریم بیشتر با تاریخچه و مشخصات این ایرلاین مهم ترکی آشنا شده و به معرفی ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines) بپردازیم.

Turkish Airlines
Turkish Airlines

 

ترکیش ایرلاینز، شرکت هواپیمایی ست که حامل پرچم ترکیه می باشد و در سال ۱۹۳۳ با دستور مصطفی کمال آتاتورک تأسیس گردید. این ایرلاین هم اکنون روزانه به ۲۴۷ مقصد گوناگون، در اروپا، آسیا، آفریقا و آمریکا پروازهای مستقیم دارد. این شرکت هواپیمایی در سال ۲۰۱۴ بیش از ۵۴٫۷ میلیون مسافر را جابجا نموده است.

Turkish Airlines
Turkish Airlines

دفتر مرکزی ترکیش ایرلاینز در استانبول واقع شده است و فرودگاه بین‌المللی آتاتورک و صبیحه گوکچن، از قطب‌های اصلی این شرکت سرشناس به‌شمار می‌روند. ترکیش ایرلاینز در حال حاضر شامل ۲۹۸ فروند هواپیمای جت مسافربری در ناوگان هوایی خود می‌باشد. اکنون با گذشتن ۸۳ سال از تأسیس این شرکت هواپیمایی، ترکیش ایرلاینز توانسته تعداد ناوگان هوایی خود را از ۵ فروند به ۳۰۰ فروند هواپیما تا پایان سال ۲۰۱۵ برساند.

ناوگان هوایی ترکیش ایرلاینز
ناوگان هوایی ترکیش ایرلاینز

 

ترکیش ایرلاینز که رتبه اول پرواز بدون توقف در اروپا را یدک می کشد، در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰، به عنوان بهترین ایرلاین اروپای جنوبی شناخته شد. همچنین این شرکت بر اساس جوایز داده شده بوسیله شرکت بین‌المللی Skytrax، در سال ۲۰۱۵ بهترین خط هوایی اروپا و چهارمین خط هوایی برتر دنیا گردید. اکنون، در سال ۲۰۱۶ تعداد کل ناوگان ترکیش ایرلاینز شامل ۳۳۵ فروند هواپیما می باشد.

Turkish Airlines
Turkish Airlines

شرکت ترکیش ایرلاینز در حال حاضر به‌عنوان حامی مالی در باشگاه‌های فوتبالی همچون گالاتسرای، بارسلونا و المپیک مارسی فعالیت می کند. و البته حامی مالی بازیکنان بزرگ دنیای ورزش مثل لیونل مسی و وین رونی و همچنین کوبی برایانت ستاره NBA نیز می باشد.

Turkish Airlines
Turkish Airlines

در پایان لازم است به برخی وسایل که در لیست ممنوعه این شرکت برای حمل در پروازها قرار دارند اشاره کنیم:

  • مواد رادیواکتیو
  • مواد آتش‌بازی که قابل اشتعال و انفجار باشند
  • انواع گازهای سمی یا غیرسمی حتی گازهای مایع مخصوص کوه‌نوردی
  • هرنوع ماده سمی و قابل پخش
  • کیف‌های دارای زنگ هشدار که مجهز به باتری لیتیومی هستند

مطلب پیشنهادی

سقوط جت شخصی مینا باشاران، دختر کارآفرین مطرح ترکیه‌ای در ایران

سقوط جت شخصی مینا باشاران، دختر کارآفرین مطرح ترکیه‌ای در ایران

سفر با هواپیما علی‌رغم ویژگی های خاصی که همچون راحتی و کمی زمان سفر را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *