خانه - آشنایی با ترکیه - اشتغال در ترکیه
اشتغال در ترکیه

اشتغال در ترکیه

تا همین چند سال پیش ترکیه یکی از کشورهایی بود که اقتصادش با سرعت چشمگیری در حال رشد بود پس این کشور می تواند گزینه ی خوبی برای کار کردن باشد. حتما می دانید تماشا نقش مهمی در صرفه جویی ترکیه دارد و حضور گردشگران انبوه از نقاط مختلف دنیا ترکیه را به جای مناسبی برای کار در بن آفاق پویی تحول کرده است. ترکیه از نظر کار و مشغله سرگرمی فضا هوا محیط شرایط خوبی دارد و استخدام در این کشور حتی از بعضی کشورهای راقیه هم بسیار است. در ادامه در مطلب آشنایی با ترکیه در مورد اشتغال در ترکیه بیشتر می گوییم.

اشتغال در ترکیه

راه های پیدا کردن کار در ترکیه

اشتغال قانونی: اگر به زبان ترکی استانبولی تسلط دارید برای کارفرما رزومه روانه کنید. در صورتی که این رزومه نظر کارفرما را جلب کند از شما دعوت به محاوره می کند، در صورت قبولی در این محاوره استخدام می شوید، کارفرما بعد از بستن عهدنامه باید به شما نامه ای دهد تا با آن به دایره ی جلای وطن ترکیه بروید و اقامت کاری قبض کنید. در واقع هر برونی برای حرفه کار به کار در ترکیه باید یک مجوز کار ثمین داشته باشد، مجوزی که توسط صدارت کار ترکیه و امور همگانی معاشرتی و انفرادی ترکیه (MLSS) صادر می شود.

بیشتر مهاجر ها باید مجوز کار خود را همزمان با ویزای کار بگیرند. یعنی شما ویزای کار مورد درخواستی خود را به ایلچیگری رسالت ترکیه و یا کنسولگری آن خواهش می دهید و کارفرمای شما هم مدارک لازم شما  را به  MLSSارائه می کنند و بعد مجوز کار از داخل ترکیه صادر می شود.

نکات کلی کار کردن در ترکیه

مشغله سرگرمی از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت: در هر کشوری می توان از طریق تاثیر گذاری خلق شغل کرد. شغل غیر قانونی: در صورتی که کارفرما نامه ای برای رتق وفتق تبعید ندهد کار غیر غیرشرعی به حساب می آید و در این صورت به خاطر نبود پیمان نامه ممکن است کثرت از حقوق، به استراحت تلف شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار

درسته که سفرتوریستی به ترکیه بی نوا به ویزا ندارد اما برای کار کردن در این کشور باید ویزا داشته باشید. مدارک لازم برای درخواست این ویزا شامل مناسبت ها زیر است:بررسی مناسبت ها مرکزاسناد شما حدود ۳ ماه طول می کشد چون باید همه ی این مدارک به پادشاهی کار ترکیه و امور مدنی جمعی ترکیهصادر شود. اجازت کار در ترکیه فقط برای مدت یک سال اعتبار دارد و بعد از آن باید تمدید شود.

اشتغال در ترکیه

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار

لیست کارهایی که کسان مسلط به زبان انگلیسی می توانند در ترکیه ادا دهنداگر به زبان ترکی استانبولی تسلط ندارید می توانید وارد مشاغلی مثل تعلیمات زبان انگلیسی و یا صنعت توریسم شوید، در زیر قربان از این گرفتاری ها را معرفی می کنیم:تعلیمی زبان: یکی از پرطرفدراترین کارها در ترکیهبرای اندرونی ظاهری و باطنی بیگانه ها،  درس زبان انگلیسی است که هر چند سود آنقدر بالایی ندارد ولی با آن می توانید از پس بورس های شادخواری گذران به استراحت بربیایید. اگر تعلیمات زبان انگلیسی را به صورت اختصاصاختصاصی اجرا دهید در هر ساعت حدود ۳۰ لیر ترکیه درامد خواهید داشت.

صنعت توریسم و هتلداری: ترکیه در هر سال بیش از ۳۵ هزارهزار گردشگر دارد پس کار در این بخش می تواند زینه خوبی باشد. بیشترین مسافران ترکیه را گردشگران آلمان، روسیه، انگلستان و … تشکیل می دهند پس می توانید بر روی پرورش زبان های آلمانی و روسی هم تمرکز کنید هر چند که نیاز اولین ی شما یادگیری زبان ترکی استانبولی است.

ویراستار زبان انگلیسی: به قانون ترتیب زبان انگلیسی تسلط فرازین دارید؟ پس به سراغ تصحیح گفتار و پی های انگلیسی بروید چون کثرت از روزنامه، مجلات و … پایان دایم به ته جرح وتعدیل کردن حرفه ای و با مهارت می گردند.خدمتکار بچه: غزارت از طایفه های توانگر ترکی به خلف مراقبت می گردند که مسلط به زبان انگلیسی یا آلمانی باشد.

خوداشغالی از طریق وب: کافیست یک لپ تاپ و اینترنت داشته باشید، کمی هم ابداع سازندگی چاشنی کار کنید تا خیلی زود به درآمدی خوب از طریق صفحات ودب دست پیدا کنید.

اشتغال در ترکیه

برای اینکه بتوانید در این کشور حساب بانکی باز کنید باید اول میزان تعدید مالیاتی داشته باشید و این عدد در صورتی به شما داده می شود که پاسپورت، رخصت کار و رخصت جایدهی خود را نشان دادن دهید. در صورت کافی نبودن مدارک نمی توانید حساب ارزی یا یورویی باز کنید.

معدل حقوق ادرار در این کشور ۲۳۶۳ لیر ترکیه است. اگر می خواهید در ترکیه به طور ول و کار کنید باید از نظر مشروع و عرفی لااقل و اکثراً ۵ سال بدون وقفه در این کشور کار کرده باشید .شرط مهم و رادیکال برای کار و خوش زیستن در ترکیه تسلط به زبان ترکی استانبولی است و دانستن زبان انگلیسی تنها یک امتیز است.قبل از اینکه برای کار به ترکیه جلای وطن کنید حتما از کسب دست کم مختصر القصه اعتماد حاصل کنید تا در این راه به شکست نخورید.

مطلب پیشنهادی

آشنایی با پایتخت ترکیه

در میان شهرهای کشور ترکیه، شاید آنکارا شهری باشد که کمتر از آن مسموع ایم. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *