خانه - استانبول - دیدنی های باستانی ترکیه
دیدنی های باستانی ترکیه
دیدنی های باستانی ترکیه

دیدنی های باستانی ترکیه

برای اینکه از سفر خود در استانبول در کنار خانواده یا دوستانتان لذت بیشتری ببرید باید حتما قبل از سفر خود از مکان ها و جاذبه های گردشگری این کشور آگاه باشید. ترکیه کشورهایی است که سفر کردن به آن بسیار لذت بخش می باشد و می توانید از تمام دیدنی های این شهر لذت کافی را ببرید. در ادامه در مورد دیدنی های باستانی ترکیه بیشتر خواهیم گفت.

کاخ زیبای Tapkapi

ساختار کلی کاخ توپکاپی بدین شکل است که در هر چهار طرف آن حیاط بزرگی وجود دارد و در این بین نیز شاهد برخی ساختمان‌های نسبتا کوچک هستیم. گفتنی است که یونسکو این مکان را یک نقشه ممتاز از قصر‌های گروهی دنباله عثمانی خوانده است. از بالای حرم سرا این کاخ، دید بسیار مناسبی به  شاخ زردفام (مسیر یک رودخانه) و دریای مرمره وجود دارد.

جاذبه های تاریخی ترکیه
گفتنی است که این کاخ به مدت ۴۰۰ سال (از سال ۱۴۶۵ تا ۱۸۵۶) محل اسکان امرا عثمانی بوده است و مسلماً در این مکان سنن بسیار زیادی نیز برگزار شده است. در حال کنونی کاخ توپکاپی یکی از برترین جاذبه‌های قدیمی استانبول به‌شمار می‌رود و همه ساله اشخاص فراوانی از آن ویزیت می‌کنند. معماری جالب این بنا نیز به خاطر گردشگران بسیار هیجان‌انگیز است.

مکان های تاریخی ترکیه
آثار خطاطی شده‌ای  در این کاخ هستی و عدم دارند که در کنار لباس‌ها و ظروف شهروند چین ظروف آبگینه ای جلب ملاحظه می‌کنند. گفتنی است که در کاخ توپکاپی فراوانی از نشانه های مقدس دنیای اسلام نیز محافظت می‌شوند.

مکان های تاریخی ترکیه
مسجد زیبای عرب

خابان کالیون در گالاتا واقع شده است و بزرگترین معبد در این ناحیه به حساب می آید. بر زمینه داستان ها قرن ها قبل از فرو کردن ترک ها به ترکیه این مسجد را زمانیکه اعراب استانبول را اسیر کرده بودند ساختند. با این حال شواهد قدیمی نشان می دهد یک کلیسا که در همین مکان بوده که در سال ۱۴۷۵ توسط سلطان مِحمِت فاتیح به معبد تبدیل شده است و نام آن را مسجد گالاتا نهادند.

مکان های تاریخی ترکیه
زمانیکه اعراب مهاجر در سال ۱۴۹۲ از اسپانیا به این کشور رسیدند در اطراف این معبد منزل کردند. در آن زمان بود که نامش به عبادتگاه اعراب تغییر یافت. از آن زمان به کرات این بنا بازسازی شده و یا دگرگون ساختاری یافته است.

مکان های تاریخی ترکیه
 سنگ های قبر تنوع که لبریز از نقش های مختلفی است و نشان هایی که در طی بازسازی سال ۱۹۱۳ در این محل یافت شده است به موزه باستان شناسی انتقال یافتند. نجبا این عبادتگاه چهارضلعی شکل است و معماری داخله و خارجی آن به سبک گوتیک می باشد. برج زنگ کلیسا به گلدسته تغییر یافته و همانندی اضافی به مناره های مسلمانان اسپانیایی دارد.

مکان های تاریخی ترکیه
موزه رویایی آنتالیا

اگه به سرگذشت و آداب ترکیه اشتیاق دارید، پس این موزه جالب انتالیا رو از دست ندهید! این نمایشگاه خیره کننده کلیه آثار تاریخی و دالان آنتالیا رو به ارائه می گذارد.داخل نمایشگاه با تذکره ترکیه مانوس می شوید. بخش باستان شناسی موزه، دیوار های مربوط به روزگار برنز تا بیزانس رو به عرضه می گذارد.

مطلب پیشنهادی

آشنایی با ایزلاینز پگاسوس

آشنایی با ایزلاینز پگاسوس

در سال ۱۹۸۹، دو شرکت سیلک ایر و نت ایر که دو شریک تجاری هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *