خانه - استانبول - جاهای دیدنی استانبول - پارک مینیاتورک شهر استانبول
پارک مینیاتورک شهر استانبول

پارک مینیاتورک شهر استانبول

پارک مینیاتورک یکی از جذاب ترین جذب های استانبول است، تصور کنید همه جاذبه های رمزی ترکیه در یک جا جمع شوند! مینیاتورک پارکی است که همه این جذب ها را مثل یک اثر هنری به عرضه گذاشته و می توانید آن ها را از نزدیک و با کوچک ترین جزئیات پیک نیک کنید. شاید در دستور کار سفر به استانبول اصلا سرکشی از این پارک جزو دستور کار هایتان نباشد اما اراده می کنیم که به این پارک بروید و لحظاتی حیرت آور را بگذرانید. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی استانبول در مورد پارک مینیاتورک شهر استانبول بیشتر می گوییم.

با سفر به ترکیه احیانا دلتان می خواهد هر چه سریع تر به تماشای ایاصوفیه یا مسجد آبی بروید چون این ها از نامی و بی نام ترین جذبه های استانبول اند و اسم آن ها را مکرر شنیده شده شنیدنی اید اما در پارک مینیاتورک استانبول هم به مقدار تماشای تنگه بسفر و معماری مسجدها سراسیمگی زده خواهید شد و با ورود به این پارک با دیدن این همه جذبه در کنار هم غرق در خیرگی می شوید.

پارک مینیاتورک شهر استانبول

مطمئنا ویزیت کنترل از همه ی جذبه های باستانی مربوط به تاریخ مهم و منهدم های باستانی ترکیه چندین ماه طول می کشد اما این پارک فرصتی ناب را به وجود آورده تا در عرض چند ساعت حد مازاد یدکی از این ملاحت و دافعه ها را ببینید مسلماً فدایی از آثار پادشاهی عثمانی که در پارک به ارائه در آمده امروز در کشور یونان قرار  دارند و از آثار قدیمی ترکیه نیستند. پارک مینیاتورک در سال ۲۰۰۳ با ۶۰ هزار متر مربع مساحت گشایش شد و در آن قسمت هایی برای ماکت ها، فضای سبز، فضای سرپوشیده، حوضه و پارکینگ در نظر نژند شد.

فرقی نمی کند که به اعتکاف به این پارک بروید و یا به طور خانوادگی، مطمئنا بعد از ملاقات از این پارک تحت سرمایه فضای شگفت انگیز آن قرار می گیرید، از مسیرهای خوش می گذرید و در جلو خود جذب ای شگفت انگیز را می بینید که با ریزترین جزئیات طراحی شده است. این پارک امروز به یکی از مهمترین جاذبه های سفر استانبول تبدل شده و مسافران مازاد یدکی در سفر به این شهر از آن دیدن می کنند.

قسمت های جذاب پارک مینیاتورک

پارک مینیاتورک استانبول که به ازلی پارک بسیارظریف و کوچک دنیا مشتهر است حدود ۱۲۲ اثر باستانی مربوط به تاریخ مهم را در خود جای داده است؛ جذبه هایی مثل برج گالاتا، ایاصوفیه، مسجد خسرو احمد که شکل و تصویر خاصی به پارک داده اند. ۵۸ تا از این آثار برای استانبول، ۵۲ تا برای آناتولی و ۱۲ تا برای قلمروی عثمانی هستند که امروز در خارج از ترکیه قرر دارند. حتی در جای جای پارک فضاهای خالی مازاد یدکی در نظر نژند شده تا در مستقبل جلب های بیشتری در آنجا قرار بگیرد. ماکت های ساخته شده از جنس فایبر گلاس مدام آفریننده شده اند تا بتوانند در مقابل عوامل محیطی مثل باد، باران، برف و مهر متین باشند.

پارک مینیاتورک شهر استانبول

شاید اسم شماری جان نثار از گیرایی کشش های استانبول را زیاد شنیده شده شنیدنی اید و دوست دارید که معماری و نمای بیرونی آن ها را از نزدیک تماشا کنید در این صورت پارک مینیاتورک شما را به این آرزو می رساند. در این پارک به غیر از تماشای آثار تاریخی، تفریحات دیگری هم دارید، این موضع و آنجا به آدرس یک جذبه سیاحت بنام امکانات رفاهی و تفریحی زیادی دارد که حتما گردشی مرغوب را برایتان به پیشکش می آورند. در گوشه ای از پاک یک آمفی تئاتر سرپوشیده با ظرفیت ۴۰۰ نفر هست که ویژه و عام نمایش آثار فرهنگی ست.

نظرتان با قایق سواری، زمین شطرنج، شهربازی مینی لند چیست؟ در قسمتی از پارک بوتیک های صنایع دستی زیادی هست که حتی اگر قصد خرید هم ندارید تماشای آن ها مطمئنا جذاب است. اگر احساس تجوع کردید در پارک غذاخوری هایی هست که غذاهای خوش طعم و ترکی سرو می کنند.

پارک مینیاتورک شهر استانبول

مساجد استانبول

پارک مینیاتورک در ناحیه سوتلوجه، در شمال شرقی شاخ زردرنگ قرار دارد و می توانید به آسایش خودتان را به آنجا برسانید، کافیست در ساحت تکسیم سوار سرنشین های شریکی شوید. این پارک هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر باز است و برای ورود به آن باید ۱۰ لیر آهار کنید. منظور می کنیم حتما به این پارک بروید چون تماشای مجموعه ای از آثار تاریخی جذاب استانبول در کنار هم مطمئنا امتحان ای فراموش حل ناشدنی را برایتان رقم می زند. بر روی بلیط هایی که برای ورود به پارک تهیه می کنید اطلاعاتی کلی درمورد ی مینیاتورهای پارک وجود دارد حتی می توانید این بلیط ها را در ابزار هایی که در تماماً پارک پراکنده اند قرار دهید تا اطلاعات جزئی تری درباره ی این مینیاتورها پیدا کنید.

مطلب پیشنهادی

آثار تاریخی استانبول

استانبول، شهر آثار تاریخی

آمار گردشگران خارجی در ترکیه  ، بطور قابل ملاحظه ای، بین سال های ۲۰۰۲ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *