خانه - ازمیر - جاهای دیدنی ازمیر - میدان کناک (konak square izmir) | ازمیر
میدان کناک
میدان کناک

میدان کناک (konak square izmir) | ازمیر

اگر قصد بازدید از ازمیر را دارید، بهترین نقطه شروع این بازدید، میدان کناک است. میدان کوناک (konak square izmir) در انتهای جنوبی خیابان آتاتورک در منطقه کوناک ازمیر است. این میدان یکی از شلوغ ترین مکان های شهر ازمیر است. البته در تابستان ها این میدان بسیار شلوغ می شود ولی در زمستان ها به دلیل بارندگی افراد کمتری به میدان می آیند.

استانداری ازمیر، ساختمان شهرداری و مسجد یالی در این میدان قرار دارند. در انتهای ضلع جنوبی میدان کناک ازمیر مرکز فرهنگی دانشگاه ازمیر را خواهید دید. این مرکز شامل خانه اپرا ، آکادمی موسیقی و موزه هنر مدرن است، که برای علاقه مندان به هنر می تواند بسیار جالب باشد.

میدان کناک
میدان کناک

یکی از معروف ترین جاهای دیدنی ازمیر ، برج ساعت است که در میدان کناک واقع شده است. این برج نماد شهر ازمیر است که هدیه ای از سلطان عبدالحمید بوده که توسط معمار فرانسوی گرزه ریموند چارلز به سبک معماری عثمانی استادانه طراحی و ساخته شده است. این برج بسیار پر نقش و نگار می باشد.

بناهایی چون مسجد «کوناک یالی» با کاشی کاری های زیبا و  همچنین ورودی اصلی بازار سنتی کمرآلتی (بازار اصلی شهر) را نیز می‌توانید در ‏اطراف میدان کوناک پیدا کنید. بازار سرپوشیده کمرالتی با کوچه های باریک، فروشنده هایی که اجناس شان را بیرون مغازه هم چیده اند و فرش ها و پارچه هایی که جلوی مغازه ها آویزان است. این بازار اتمسفر یک بازار سنتی را دارد.

در این میدان می توانید از شخصی که دانه پرنده می فروشد، دانه خریده و بچه هایتان به پرندگانی که در میدان هستند، دانه بدهند. این می تواند سرگرمی خوبی برای فرزندانتان باشد. در این میدان ایستگاه اتوبوس و مترو هم در دسترس همگان قرار دارد. مکان هایی هم برای نشستن و دیدن اطراف در نظر گرفته شده است. همچنین سرویس های بهداشتی نیز برای رفاه حال گردشگران تور ترکیه وجود دارد.

میدان کناک
میدان کناک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *