خانه - مارماریس - جاهای دیدنی مارماریس - ویرانه های آموس (Amos Marmaris) | مارماریس
ویرانه های آموس
ویرانه های آموس

ویرانه های آموس (Amos Marmaris) | مارماریس

هرساله گردشگران زیادی با تور ترکیه به مارماریس سفر می کنند. برای دیدن تپه های زیبا، سواح و دریای مدیترانه. اما مکان های دیگری در نزدیکی مارماریس وجود دارند که به اندازه سواحلش معروف نیستند. یکی از آنها ویرانه های آموس است. آموس در ۲۴ کیلومتری مارماریس در منطقه کاریا قرار دارد. قدمت این بنا به دوره هلنی برمیگردد.

اطراف آموس توسط باروهایی که قدمت آن به همان زمان برمیگردد، احاطه شده است. در سال ۱۹۴۸ این مکان توسط  پروفسور بیین کاوش و حفاری شد. در این کاوش بنا به چهار کتیبه که سه قرارداد اجاره در آنها ذکر شده است، قدمت آموس مارماریس به ۲۰۰ سال قبل از میلاد بر میگردد.

ویرانه های آموس
ویرانه های آموس

ویرانه های آموس (Amos Marmaris) یکی از جاهای دیدنی مارماریس است که در شمال غرب خلیج کوملوبوک واقع شده است.  آموس از یک سالن آمفی تئاتر در دامنه کوه، یک معبد و مجسمه تشکیل شده است.  چند مقبره همراه با برخی از کتیبه ها و قطعات معماری به یاد ماندنی. این آمفی تئاتر در شرایط خوبی قرار داشت با مساحت و صندلی زیاد، دیوارهای جانبی و سه اتاق صحنه.

دیوار شهر از سنگ تراشی های چندضلعی ساخته شده و به خوبی در سراشیبی شمالی جایی که دیوارها و برج ها هنوز ۳ تا ۴ متر ارتفاع دارند، حفظ شده است. دیوار شمالی به دلیل فرسایش تقریبا به تمامی تخریب شده است. پنج برج حفظ شده اند که همه به جز یکی استوار و سالمند.

دروازه ای در دیوار شمالی است که به احتمال زیاد دروازه اصلی شهر بوده است. با توجه به نوع سنگ استفاده شده ساخت و ساز دیوار اصلی به تاریخ قرن چهارم پیش از میلاد بر می گردد.

ویرانه های آموس
ویرانه های آموس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *